[om_reduce_space height=“100 px“]

Gazdovský dvor

[om_reduce_space height=“100 px“]

24.6. |Sobota 25.6. |Nedeľa

[om_reduce_space height=“100 px“]

| od 15:00 | od 13:00

[om_reduce_space height=“100 px“]
[om_reduce_space height=“100 px“]
Hazdovsky_dvor_nahlad2
[om_reduce_space height=“5 em“]

 

Zvieratá z tradičného chovu, voľakedy aj dnes

„Zvieratá z tradičného chovu“ je skvelou príležitosťou pre návštevníkov festivalu spoznať a obdivovať zvieratá zo starých vidieckych chovov. Toto sprievodné podujatie ponúka možnosť vidieť ich v ich prirodzenom prostredí a pripomína dôležitosť rešpektovania ich potrieb a prirodzenej povahy.

Sprievodné podujatie „Zvieratá z tradičného chovu“ sa koná oba dni festivalu na gazdovskom dvore, kde bude vytvorený priestor pre zvieratká. Návštevníci budú mať možnosť vidieť a spoznať rôzne druhy zvierat, ktoré sú typické pre tradičný vidiecky chov.

Pri prehliadke zvierat je však potrebná opatrnosť.

Organizátori upozorňujú, že nie je vhodné strkať ruky všade, pretože niektoré zvieratká môžu kúsať alebo ďobať. Dôležité je rešpektovať ich prirodzenú povahu a zachovávať bezpečný odstup.

Taktiež nie je vhodné kŕmiť zvieratá, aj keď to môže byť pokušenie. Organizátori v rámci dobrého zdravia a pohody zvierat vyzývajú návštevníkov, aby nekŕmili zvieratá, aby sa zabránilo nežiaducim následkom a problémom so stravovaním zvieratiek.

 Organizátori budú mať pod kontrolou situáciu a budú zabezpečovať, aby bol zachovaný pokoj a pohoda pre zvieratá aj návštevníkov.